MIC5219-2.5BMM
MFR.Part #
MIC5219-2.5BMM
JLCPCB Part #
C3748788
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 12V 2.5V 3uA 500mA 600mV@(500mA) 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators