MIC5209-3.6YM-TR
MFR.Part #
MIC5209-3.6YM-TR
JLCPCB Part #
C628141
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 170uA 3.6V 500mA 600mV@(500mA) 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS