MIC5209-3.3YU-TR
MFR.Part #
MIC5209-3.3YU-TR
JLCPCB Part #
C632820
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 170uA 3.3V 500mA 500mV@(500mA) 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS