MIC5207-3.6BM5
MFR.Part #
MIC5207-3.6BM5
JLCPCB Part #
C3744556
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 165mV@(150mA) 16V 180mA 3.6V 720uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators