MIC5207-3.1BM5
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC5207-3.1BM5
JLCPCB Part #
C3744423
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 16V 170uA 180mA 3.1V 400mV@(150mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators