MIC5206-3.3YM5
MFR.Part #
MIC5206-3.3YM5
JLCPCB Part #
C3749696
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 150mA 16V 3.3V 350mV@(150mA) Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS