MIC5203-3.3YM4-TR
MFR.Part #
MIC5203-3.3YM4-TR
JLCPCB Part #
C625801
Package
SOT-143-4
Description
-40℃~+125℃ 1 16V 3.3V 600mV@(80mA) 750uA 80mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-143-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS