PIC16F877-20I/PT
MFR.Part #
PIC16F877-20I/PT
JLCPCB Part #
C634366
Package
TQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 14KB 20MHz 256Byte 33 368Byte 4V~5.5V 8 Bit External FLASH PIC TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS