MIC5203-2.8YM5-TR
MFR.Part #
MIC5203-2.8YM5-TR
JLCPCB Part #
C625798
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 16V 2.8V 750uA 80mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS