MIC5202-3.3YM-TR
MFR.Part #
MIC5202-3.3YM-TR
JLCPCB Part #
C628122
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 100mA 100uV 2 26V 3.3V 350mV@(100mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS