MIC5200-4.8YM-TR
MFR.Part #
MIC5200-4.8YM-TR
JLCPCB Part #
C628107
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 100uV 26V 350mV@(100mA) 4.8V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS