MIC47100YMME-TR
MFR.Part #
MIC47100YMME-TR
JLCPCB Part #
C628065
Package
MSOP-8-EP
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1A 3.6V 55dB@(100kHz) 63uVrms 6uA 800mV~2V 80mV@(1A) Adjustable Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable MSOP-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS