MIC39501-1.8BU
MFR.Part #
MIC39501-1.8BU
JLCPCB Part #
C3748495
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 16V 260uVrms 500mV 5A 70mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators