MIC39150-1.65WU
MFR.Part #
MIC39150-1.65WU
JLCPCB Part #
C641289
Package
TO-263-3
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5A 1.65V 16V 500mV@(1.5A) Fixed Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS