MIC37151-2.5WR-TR
MFR.Part #
MIC37151-2.5WR-TR
JLCPCB Part #
C632758
Package
SPAK-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 2.5V 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive SPAK-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS