MIC37100-1.65BS
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC37100-1.65BS
JLCPCB Part #
C3747182
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.65V 1A 25mA 500mV@(1A) 6V Fixed Over Current Protection、Reverse connection protection、Thermal Shutdown Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators