MIC29201-12WT
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC29201-12WT
JLCPCB Part #
C641220
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃ 1 12V 26V 400mA 750mV@(400mA) Fixed Positive TO-220-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS