MIC29150-3.3BU
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC29150-3.3BU
JLCPCB Part #
C3749869
Package
TO-263-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 22mA 26V 3.3V 400uVrms 600mV@(1.5A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators