MIC2179-3.3YSM-TR
MFR.Part #
MIC2179-3.3YSM-TR
JLCPCB Part #
C632072
Package
SSOP-20-208mil
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 1.5A 200kHz 3.3V 4.5V~16.5V Buck Buck Built-in Fixed Yes SSOP-20-208mil DC-DC Converters ROHS