MIC2177-3.3YWM-TR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC2177-3.3YWM-TR
JLCPCB Part #
C632066
Package
SOIC-20-300mil
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 2.5A 200kHz 3.3V 4.5V~16.5V Buck Buck Built-in Fixed Yes SOIC-20-300mil DC-DC Converters ROHS