MCP4652T-502E/MF
MFR.Part #
MCP4652T-502E/MF
JLCPCB Part #
C623639
Package
DFN-10-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 2 2.7V~5.5V 257 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ I2C Linear ±20% DFN-10-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS