MCP4651T-103E/ST
MFR.Part #
MCP4651T-103E/ST
JLCPCB Part #
C627325
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 0.5LSB 1.8V~5.5V 10kΩ 1MHz 2 257 50ppm/℃ I2C Linear RAM ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS