MCP4642-503E/UN
MFR.Part #
MCP4642-503E/UN
JLCPCB Part #
C636135
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 129 2 2.7V~5.5V 200kHz 50kΩ 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS