MCP4642T-502E/MF
MFR.Part #
MCP4642T-502E/MF
JLCPCB Part #
C623631
Package
DFN-10-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 129 2 2.7V~5.5V 50ppm/℃ 5kΩ EEPROM I2C Linear ±20% DFN-10-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS