MCP4641T-502E/ST
MFR.Part #
MCP4641T-502E/ST
JLCPCB Part #
C627319
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 129 2 2.7V~5.5V 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS