MCP4552T-503E/MF
MFR.Part #
MCP4552T-503E/MF
JLCPCB Part #
C623604
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 200kHz 257 50kΩ 50ppm/℃ I2C Linear ±20% DFN-8-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS