MCP4551-104E/MS
MFR.Part #
MCP4551-104E/MS
JLCPCB Part #
C636117
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 100kHz 100kΩ 257 50ppm/℃ I2C Linear ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS