MCP4551-103E/MS
MFR.Part #
MCP4551-103E/MS
JLCPCB Part #
C636116
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 10kΩ 15ppm/℃ 2.5uA 200kHz 257 I2C Linear RAM ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS