MCP4541T-103E/MS
MFR.Part #
MCP4541T-103E/MS
JLCPCB Part #
C511336
Description
-40℃~+125℃ 1 10kΩ 128 1MHz 2.7V~5.5V 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS