MCP4532-104E/MS
MFR.Part #
MCP4532-104E/MS
JLCPCB Part #
C636107
Description
-40℃~+125℃ 1 100kHz 100kΩ 129 2.5uA 2.7V~5.5V 50ppm/℃ I2C Linear RAM ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS