MCP4532T-104E/MS
MFR.Part #
MCP4532T-104E/MS
JLCPCB Part #
C627275
Description
-40℃~+125℃ 0.5LSB 1 1.8V~5.5V 100kHz 100kΩ 129 2.5uA 50ppm/℃ I2C Linear RAM ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS