MCP4531-502E/MS
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4531-502E/MS
JLCPCB Part #
C636104
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 129 50ppm/℃ 5kΩ I2C Linear ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS