MCP4462-503E/ST
MFR.Part #
MCP4462-503E/ST
JLCPCB Part #
C637112
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 2.5uA 2.7V~5.5V 200kHz 257 4 50kΩ 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS