MCP4462T-503E/ST
MFR.Part #
MCP4462T-503E/ST
JLCPCB Part #
C627269
Description
-40℃~+125℃ 2.7V~5.5V 200kHz 257 4 50kΩ 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS