MCP4462T-103E/ST
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4462T-103E/ST
JLCPCB Part #
C627266
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 10kΩ 1MHz 2.7V~5.5V 257 4 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS