MCP4461-502E/ST
MFR.Part #
MCP4461-502E/ST
JLCPCB Part #
C638709
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+125℃ 0.5LSB 2.5uA 2.7V~5.5V 257 2MHz 4 50ppm/℃ 5kΩ EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-20 Digital Potentiometers ROHS