MCP4461-103E/ML
MFR.Part #
MCP4461-103E/ML
JLCPCB Part #
C637743
Package
QFN-20-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 0.5LSB 10kΩ 1MHz 2.5uA 2.7V~5.5V 257 4 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% QFN-20-EP(4x4) Digital Potentiometers ROHS