MCP4341-503E/ST
MFR.Part #
MCP4341-503E/ST
JLCPCB Part #
C638688
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+125℃ 129 2.7V~5.5V 200kHz 4 50kΩ 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% TSSOP-20 Digital Potentiometers ROHS