MCP4361-103E/ML
MFR.Part #
MCP4361-103E/ML
JLCPCB Part #
C637727
Package
QFN-20-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 10kΩ 1MHz 2.7V~5.5V 257 4 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% QFN-20-EP(4x4) Digital Potentiometers ROHS