MCP4352T-503E/ST
MFR.Part #
MCP4352T-503E/ST
JLCPCB Part #
C627229
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 200kHz 257 4 50kΩ 50ppm/℃ Linear SPI ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS