MCP4342T-104E/ST
MFR.Part #
MCP4342T-104E/ST
JLCPCB Part #
C627219
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 100kHz 100kΩ 129 2.7V~5.5V 4 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS