MCP4261-502E/ST
MFR.Part #
MCP4261-502E/ST
JLCPCB Part #
C145726
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 2 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ 5kΩ EEPROM Linear SPI ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS