MCP4261T-104E/ML
MFR.Part #
MCP4261T-104E/ML
JLCPCB Part #
C623543
Package
QFN-16-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 100kHz 100kΩ 2 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% QFN-16-EP(4x4) Digital Potentiometers ROHS