MCP4252-104E/UN
MFR.Part #
MCP4252-104E/UN
JLCPCB Part #
C636098
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 0.5LSB 100kHz 100kΩ 2 2.5uA 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ Linear RAM SPI ±20% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS