MCP4252T-503E/UN
MFR.Part #
MCP4252T-503E/UN
JLCPCB Part #
C627197
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 2 200kHz 257 50kΩ 50ppm/℃ Linear SPI ±20% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS