MCP4252T-502E/UN
MFR.Part #
MCP4252T-502E/UN
JLCPCB Part #
C627196
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 2 257 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ Linear SPI ±20% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS