MCP4251-503E/ST
MFR.Part #
MCP4251-503E/ST
JLCPCB Part #
C220238
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 0.5LSB 1.8V~5.5V 2 2.5uA 200kHz 257 50kΩ 50ppm/℃ Linear RAM SPI ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS