MCP4251T-104E/SL
MFR.Part #
MCP4251T-104E/SL
JLCPCB Part #
C626785
Package
SOIC-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 100kHz 100kΩ 2 257 50ppm/℃ Linear SPI ±20% SOIC-14 Digital Potentiometers ROHS