MCP4251T-103E/SL
MFR.Part #
MCP4251T-103E/SL
JLCPCB Part #
C626784
Package
SOIC-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 10kΩ 1LSB 1MHz 2 2.5uA 257 50ppm/℃ Linear RAM SPI ±20% SOIC-14 Digital Potentiometers ROHS