MCP4241T-503E/SL
MFR.Part #
MCP4241T-503E/SL
JLCPCB Part #
C626783
Package
SOIC-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 129 2 200kHz 50kΩ 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% SOIC-14 Digital Potentiometers ROHS